Obsah: Ledovec

Třetí kniha série Dirk Pitt.

Luxusní jachta s předními světovými vědci na palubě nedopluje na místo určení. Vláda ve Washingtonu marně čeká na objev nedozírné hodnoty, který jí měl být svěřen. Jeho hodnota je však i nebezpečná a ve zločinných rukou může přivést svět k destabilizaci a zkáze. Jachta je nezvěstná a vědecká elita i její objev s ní.
Dirk Pitt, agent vládní organizace NUMA, jejíž enviromentální aktivity jsou jen zástěrkou pro zásahy všude tam, kde je ohrožena světová bezpečnost, však ví, že na tomto světě se neděje nic bez příčiny. Lodi záhadně mizí zpravidla proto, že někdo má zájem o jejich náklad. A nález vraku jachty mu potvrdí vzrůstající podezření. Dokumentace vědeckého objevu na palubě chybí, vrak je do základů vypálený, cestující uhořeli. Zvláštní situace s ohledem na to, kde byla loď nalezena: v Severním ledovém oceánu zalitá do tisícitunového ledovce tak, aby ji pokud možno nikdy nikdo neobjevil.
Pitta a jeho spolupracovníky z agentury nález lodi vrhne do dalšího smrtelně nebezpečného dobrodružství. Od Islandu, kde chce najít stopu bohatého mecenáše, který možná také zahynul na nešťastné jachtě, ale možná taky ne, po společenství latinskoamerických zemí, jejichž vratké ekonomiky je velice snadné rozvrátit a pak ovládnout, až po floridský Disneyland, kde dojde ke konečné krvavé konfrontaci. A nebyl by to respektovaný mistr dobrodružných zápletek Cussler, kdyby si na závěr neponechal ještě jedno ohromující překvapení, které je cenou za záchranu světa. A že tento americký autor překvapovat umí stejně dobře jako dát ději spád, to prokázal víc než dostatečně v románech Zlato Inků, Nárazová vlna i Záplava, které BB art v nedávné době postupně vydal.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 18.07.2024
Před 91 lety se narodil(a) Jevtušenko Jevgenij Alexandrovič
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno