Obsah: Hořké zrání Adriana Molea

Druhá kniha deníků Adriana Molea.
Pokračování i u nás populárního Tajného deníku Adriana Molea anglické autorky Sue Townsendové staví svého patnáctiletého hrdinu, obtíženého nelehkým údělem nepochopeného a vysmívaného intelektuála v obyčejné středoanglické rodině, před nová rodinná, milostná i literární trápení. Právě uprostřed čekání na přírůstek do rodiny přichází nová krize ve vztahu mezi rodiči, závěrečné zkoušky se kvapem blíží a citová nejistota a obavy z nedostatku sexuálních zkušeností jen prohlubují Adrianovy trable. I uprostřed největších rodinných, školních a citových zmatků zůstává však Adrian zároveň bystrým pozorovatelem svého blízkého i vzdálenějšího okolí a vážných i nevážných problémů, které hýbou Británií počátku osmdesátých let. Podobně jako v předchozích knize se čtenář ovšem nemusí bát pedanterie či nudy: právě neodolatelný anglický humor a kouzlo klukovského pohledu na svět, jimiž Adrianovy deníkové zápisky jiskří, stály u zrodu neobyčejné popularity, které se Tajný deník a jeho pokračování mezi dospívajícími i dospělými čtenáři dočkaly již ve více než dvaceti zemích světa.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Hořké zrání Adriana Molea