Obsah: Hladolet

Hladolet   / Lubor Kasal        Vyd. 1    . - Brno: Petrov, 2000  . - 40 s. ; 23 cm        ISBN 80-7227-072-9  : Kč∼50, 00

V pořadí pátá sbírka současného českého básníka je varovným podobenstvím o zániku a zmaru lidské civilizace.
Básník analyzuje současný stav světa jako značně nevyvážený: na jedné straně až nestřídmá pýcha konzumní společnosti, na druhé pak člověk, který ustrnul zvláště ve svém citovém a duchovním vývoji. To vše má za následek, že kolem světa se pohybuje jakési obludné monstrum zvané "hladolet", pro něž je více než snadné takto rozpolcenou civilizaci zničit. Autor se ve skladbě snaží o klasický rým, ale tato forma není jeho doménou a tak vyznění kompozice není příliš přesvědčivé.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz