Obsah: Pět holek vítězí

Kamarádství pěti holek nekončí. S Bárou, Erikou, Míšou, Terkou a Vendulkou jsme se seznámili v knize Trampoty pěti holek a Pět holek v akci. Víme, že holky si oblíbily fotografování. Zprvu to byl jen nápad, jak usvědčit velké kluky z šikany. Pak fotografovaly všechno, co je zaujalo, co se jim zalíbilo. Dařilo se jim. Jak běžel čas a ony postoupily do vyšší třídy, napadlo je, že by se mohly přihlásit na výstavu zájmových kroužků pražských škol. Fotografií měly dost. A zúčastnily se i Celostátní výstavy fotoamatérů v expozici mladých fotografů. Správná pětka, tak si říkaly, měla úspěch. A ten jim záviděli kluci, nejvíc Marek Kvíčala, který přišel s nápadem, uspořádat na konci školního roku školní olympiádu. „To se ukáže, kdo zvítězí. My kluci jsme lepší. “ Ale nakonec stejně zvítězily holky. Jak? Přečtěte si to.
Zdroj: Anotace z knihy Pět holek vítězí
Dnes je 19.04.2024