Obsah: Ples u vévodkyně

Sedmá kniha série Dědictví otců.

Volné pokračování historického cyklu Dědictví otců (měl šest dílů) zavádí čtenáře do Paříže v posledních letech vlády Jindřicha IV.
 Románový cyklus Dědictví otců, k němuž autor později připojil uzavřený celek sedmi dalších románů počíná za vlády Jindřicha II. a Karla IX. , v období náboženských válek mezi katolíky a hugenoty. Hrdinou je druhorozený venkovský šlechtic a lékař v královských službách Petr ze Sioraku.
Prvním dílem, (tedy sedmým v pořadí) nového cyklu,  provází tentokrát čtenáře dvorskými intrikami a pohnutými osudy Francie na sklonku vlády Jindřicha IV. , syn vypravěče předchozích dílů a kouzelné vévodkyně z Guise, Petr Emanuel ze Sioraku. Hlavním historickým hrdinou je zde ještě Jindřich IV. , ale pozornost dospívajícího Petra Emanuela se začíná obracet stále více na dauphina Ludvíka, budoucího Ludvíka XIII. "Spravedlivého". Stylizované, archaicky zabarvené vyprávění, inspirované stylem dobových kronik či pamětí, je plné dobrodružství, napětí i humoru.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 25.04.2024