Obsah: Blíženci

Blíženci / Jaromíra Kolárová 2. přeprac. vyd . - Plzeň: Nava, 1998 . - 142 s. ; 20 cm . - (Simona: Edice dívčí četby) ISBN 80-7211-007-1 : Kč∼108, 00 Dívčí román o bolestivém dozrávání studentky Michaely, která prožila čas dětství v nerozlučném přátelství se stejně starým Filipem.
Oba hrdinové vyrůstají bez otců, v jednom domě, jejich mámy se snaží navzájem si vypomáhat. Míša s Filipem spolu tráví celé dny, chodí do stejné třídy. V době studia na gymnáziu se oba zamilují. Michaela do staršího Honzy, Filip do pianistky Kamily. Vztah z dětství je ale silný, oba blíženci se k sobě vracejí a obohacují svůj vztah i o sexuální zkušenost. Míša otěhotní, a když se Filip od ní odvrátí, pokusí se o sebevraždu. První těžké zkušenosti pomáhají dívce urychlit kroky dospívání, přemýšlí o návratu k náruči odmítnutého Honzy.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu