Obsah: Proč právě já?

Proč právě já?   / Jaromíra Kolárová        1. vyd    . - Praha: Erika ; Petra, 1998  . - 142 s. ; 21 cm        ISBN 80-7190-636-0  : Kč∼119, 00

Dívčí román o dvou hrdinkách, které se spolu neznají a které svede dohromady životní omyl jedné z nich.
Maturantka Vlasta se nechce smířit s životem na malé vesnici. Uniká proto do Prahy, kde si najde práci. Seznámí se s ženatým mužem, s nímž udržuje sexuální vztah, který ji nenaplňuje, a tak odchází jako au-pair do Německa. Tam zjistí, že je těhotná; otec dítěte vše zapírá a Vlasta je zoufalá. Knihou prolíná příběh Svati, dětské sestry v kojeneckém ústavu. Ta se obětavě věnuje náročné práci s dětmi a zvlášť si oblíbí jedno - Vlastíka. Je dítě v ústavu Vlastino? Jak se tam dostalo? A kde je Vlasta?
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu