Obsah: Pobřeží temnoty

James vyrůstá jako sirotek v rodině Martina Milleta. Jeho minulost je zahalená přísně střeženým tajemstvím, ale čím je James větší, tím silněji naléhá na Martina, aby mu prozradil, kdo byli jeho rodiče. Nakonec, aby chlapce uspokojil, pro něj příběh sepíše. Ve svých vzpomínkách se musí vrátit do minulosti... Právě se dozvídá, že jeho teta Effie byla zavražděna. Martin tetu Efii nijak nemiloval, ale protože po ní zdědil slušné jmění, považuje za svou povinnost najít jejího vraha. Přitom se zaplétá do královských intrik - král Jiří umírá bez potomka a nárok na anglický trůn vznášejí dva kandidáti: Jiří Hannoverský a syn Jakuba Stuarta, Následník. Ukáže se ale, že ve hře je ještě někdo. Vnučka Ruperta Rýnského, Anne. A právě tato Anne nějakou dobu bydlela u tety Effie, než tajemně a beze stopy zmizela. Martin se spolu s tetinou služebnou Bratchet vydává po stopách Anny Bonneyové a její přítelkyně Mary Bardové, neboť věří, že když najde tyto ženy, najde i tetina vraha. Pátrání ho přivádí nejprve do Nizozemska a pak na exotickou Jamajku. Cestou prožívá jedno dobrodružství za druhým, stává se královským podkoním, vzbouřencem, pirátem... A na konci cesty, namísto dvou žen, najde jen syna jedné z nich. Jamese. Autorka je skvělá vypravěčka a románu vtiskla dramatický děj a spád. Dává nám nahlédnout do zákulisí královské politiky, její příběh je obrazem vášnivé lásky, pevného přátelství, ale i pletichaření, zrady, vraždění a pomsty. Skvělé čtení!
Zdroj: Anotace z knihy Pobřeží temnoty
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.