Obsah: Trevír: Útěk z lágru

Třicátý šestý román z cyklu SS Wotan.

Známý a oblíbený autor se při svém důkladném mapování historie pluku SS Wotan vrací v novém románu k události, která se odehrála před koncem roku 1944 na belgicko-německé hranici. V této době už snad nikdo nepochyboval o tom, že vítězství Německa ve 2. světové válce je nereálným snem. Boje však ještě nekončily.
Trosky elitního pluku SS Wotan pod velením legendárního obersturmbannführera Dodenburga se chtějí probojovat přes hranice do Německa. Při jedné ze svých akcí zajme přepadové komando mezi mnoha jinými Američany i jednoho významného muže, jehož zmizení vyvolá na straně Spojenců obrovské pozdvižení. Jedná se totiž o amerického generála Horowitze, který je zasvěcen do detailů připravovaných závěrečných vojenských operací.
Spojenci bez prodlení zahajují záchrannou akci, do níž zapojují speciální skupinu takzvaných „záškodníků". Generál Horowitz se zatím snaží zůstat nepoznán. Ohniskem děje se stává Trevír, kde se v lágru shromažďují zajatí vojáci západních armád. Důležitou roli ovšem hrají příslušníci pluku SS Wotan...  
Vytvořil: Roman
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.05.2024
Den 397. výročí úmrtí Góngora y Argote Luis de
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno