Obsah: Růže a prsten

Růže a prsten čili příhody prince Vavřína a prince Bulky
kouzelná pohádka , která je vyjímečnou směsicí humoru a fantazie.
Fantaskní báchorka světově proslulého satirika, v níž se osobitým způsobem snoubí humor s poetikou anglické pantomimy, pro mnoho generací neodmyslitelně patřila k vánoční pohodě.
K úspěchu Thackerayho vánočních knížek přispěly i jeho vlastní ilustrace. Nejslavnější z jeho vánočních příběhů je fantaskní báchorka Růže a prsten, o níž se traduje, že ji napsal za pobytu v Itálii pro své vlastní děti, které žadonily, aby jim vyrobil komické figurky z anglické pantomimy. Tatínek spojil svůj výtvarný talent s literárním a vymyslel moderní pohádku, v níž se projevil - řečeno slovy překladatele (Vánočních knížek ) Radoslava Nenadála - "nejen jako bravurní stylista, ale také jako kouzelník fantaskní atmosféry se smyslem pro komiku absurdna".
Ilustrace Petr Dillinger.
Vytvořil: janajau