Obsah: Yellowplushovy paměti a jiné povídky

Lokaj Yellowplush vypráví nespisovně, ale vtipně, blýskaje se zkomolenými cizími slovy a francouzskými frázemi, o aristokratické společnosti anglické a měšťácké honoraci londýnské. Krutá satira odhaluje amorálnost a cynickou zištnost zadlužených lordů, otce a syna, odvážně hrajících o bohaté nevěsty. Stejně ostře jsou pranýřovány malicherné spory whigů a toryů v povídce "Spiknutí v Bedfordské ulici". Měšťáci, podlézavě poklonkující aristokratům, jsou zesměšněni povídkou "Vznešená bída".

Z angl. originálů The Yellowplush papers přel. Radoslav Nenadál, Bedford Row conspiracy (Spiknutí v Bedfordské ulici) a A Shabby genteel story (Vznešená bída) přel. Jarmila Fastrová ; Doslov "Anatomie vznešené bídy" a vysvětl. naps. Radoslav Nenadál

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize