Obsah: Newcomové - kronika počestné rodiny

Newcomové : kronika počestné rodiny vydaná panem Arturem Pendenisem; [Díl] 1
Dvousvazkové dílo klasického realistického spisovatele odhaluje pravou tvář viktoriánské šlechtické a měšťácké společnosti. Podává uměleckou charakteristiku vznešených a zámožných vrstev a popis jejich života se všemi detaily, ukazuje jak nelítostné zákony platné zdánlivě v oné klidné společenské sféře, krutě zasahují do života celé řady postav a několika jich úplně zničí. Nositelem ústředního konfliktu celé tragikomedie je plukovník Tomáš Newcome, krásný a ušlechtilý člověk, člen měšťácké společnosti, který se přes svou lidskost, musí stát její tragickou obětí. Newcomové, tvoří samostatnou část trojdílného cyklu - jsou pokračováním Trhu marnosti a Pendennise. Díla na sebe chronologicky navazují a zabývají se významným úsekem společenského vývoje Anglie v 1. pol. 19. stol.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize