Obsah: Říšská vlajka zavlaje

Čtyřicátý román z cyklu SS Wotan

Rusko, zima 1942: Německá ofenzíva, potýkající se s drsnými podmínkami za nepříjemně chladné zimy, uvízla před Moskvou. Protože bojový duch Němců je slabý, přemýšlí Hitler nad odvážným činem, který by mužům na frontové linii pozvedl morálku a dodal nových sil. Je načrtnut plán, podle něhož by skupina elitních německých lezců vyšplhala na nejvyšší vrchol pohoří Kavkaz - horu Elbrus - a vztyčila tam vlajku se svastikou, aby celý svět poznal sílu Německa.
Hitler to považuje za chytrý nápad, jak německým jednotkám dodat novou energii a sebedůvěru pro dokončení ofenzívy. Nepočítá ovšem se dvěma faktory: nepřátelstvím místních kmenů, bojujících za nezávislost jak na Rusku, tak na Německu; a hrozbou od jiné skupiny horalů - zkušených ruských horolezců, kteří jsou zde z úplně jiných důvodů , a blíží se k hoře z opačné strany. Bude to závod s časem…
Vytvořil: Roman
Upravil: janajau, Filip