Obsah: My

Antiutopie My má formu deníkových záznamů člověka-čísla D-řéš, jenž je jednou z dobře fungujících součástek dokonalého jednotného státu. Ten jeho obyvatelé považují za nepřekonatelný vrchol civilizace - neexistují tu jména ani individuální osudy, na sexuální styky se vydávají kupony a na vše neustále dohlížejí Strážci, ovšem lidé jsou tu šťastní, nikdo nezná bídu a všichni milují svého vůdce - moudrého Dobroditele. Matematik D-503, který je hlavním konstruktérem kosmické lodi Integrál, chce ve svém deníku o vymoženostech Jednotného státu objektivně informovat další potenciální civilizace. Záhy se ale jeho zápisky mění v něco docela jiného - čtenář v nich může z té největší blízkosti sledovat urputný vnitřní boj pisatele, jenž se proti své vůli proměňuje z automaticky se otáčejícího šroubku v lidskou bytost, v níž se znovu v horečkách rodí duše. Impulzem k této proměně je krásná, tajemná a provokující I-330, která v hlavním hrdinovi probudí zakázanou touhu a dovede ho až do řad spiklenců proti Dobrotiteli...
Vytvořil: Roza
Upravil: java