Obsah: Tintinova dobrodružství 12 - Poklad Rudého Rackhama

Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu.

Příběh přímo navazuje na Tajemství Jednorožce. Jde o jedno z nejlepších Tintinových dobrodružství, plné nečekaných zvratů a komických situací. Poprvé se v tomto příběhu představuje vědec Hluchavka, který, co se týče vtipných hlášek, výtečně sekunduje oběma detektivům Kadlecovi a Tkadlecovi. Příběh končí na zámku Moulinsart, který se nadále stane výchozím bodem všech Tintinových výprav.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize