Obsah: Případ lidumilné levačky

Enola, jejíž jméno čtené pozpátku znamená anglicky "sama", je skutečně sama v největším, nejtemnějším a nejšpinavějším městě světa. A pronásleduje ji nejslavnější detektiv světa - její vlastní bratr Sherlock Holmes. Potřebuje zůstat na svobodě, a tak se před ním musí skrývat. Ale ta věčná samota ji začíná tížit... Když náhodou objeví desky s nádhernými kresbami, připadá jí, že musí být s jejich autorkou duševně spřízněná, natolik ji oslovily. Dívka, která je vytvořila, však zmizela beze stopy. Enola se tedy odváží vyjít do půlnočních ulic, v nichž řádí vrahové, a pokouší se najít levorukou dámu, aby zachránila mladou malířku před všemocným padouchem. Záhy zjistí, že by toho mohla odhalit více, než je v jejím zájmu. Zradí ji její vlastní osamělé srdce? V druhém dílu Záhad pro Enolu Holmesovou, napínavé řady příběhů z ponuré a zrádné viktoriánské Anglie, představuje autorka, Nancy Springerová, jednu z nejbystřejších a nejodvážnějších hrdinek dětských knížek poslední doby.
Zdroj: Anotace z knihy Případ lidumilné levačky
Dnes je 20.04.2024