Obsah: Válečný soud

Dvanáctá kniha z cyklu Sven Hassel

Další v podstatě autobiografická příhoda válečného veterána Svena Hassela - autora této knihy - zavádí čtenáře někam na daleký sever, na sovětsko-finskou hranici, do opuštěných hlubokých lesů a zasněžených plání, za nimiž již končí civilizovaný svět. Dále se táhne jen zmrzlá tundra a ledové kry Severního moře.
 Avšak krvavá válka nezná žádných hranic, a i v těchto ledových pustinách provádějí německé jednotky diverzní operace. Prostý voják má však jediný cíl - přežít, a k tomu využívá svého umění zabíjet. A pokud se vojáci obou stran fronty přece jen domluví, vše zmaří hlupáci v zájmu nesmyslných ideologií. Už nejde o pravdu a spravedlnost ani před válečným soudem. A voják, který ničemu nevěří, musí střílet na své kamarády, odsouzené válečným tribunálem...
Vytvořil: Roman
Upravil: janajau, Filip