Obsah: Římanka

Běžný život barbarské ženy za císaře Hadriána
Okouzlující a věrně pojatý příběh, v němž je barvitě vylíčena Británie za vlády Římanů. Svižně utkané vyprávění pojednává o rodovém boji s přizpůsobováním se novým zvykům a rozdílům mnoha kultur. Zda v tomto boji s předsudky, zvyky a láskou i vášní obstojí hrdinka Senovara, se dozvíte v této čtivé knize.
Autorka knihy je ředitelkou archeologického muzea univerzity v Newcastlu. Její doménou je římské období. Ve své knize, prostřednictvím hlavní hrdinky, popisuje život v římské pevnosti Eboracum na území dobyté Británie. Eboracum se z pevnosti postupně stane obchodním i kulturním střediskem pro celé široké okolí. Autorka zevrubně popisuje každodenní život místních žen, většinou manželek aktivních ale i vysloužilých vojáků. Každá kapitola popisuje jeden měsíc v roce. Je zajímavé si přečíst, jak ženy v této době nakupovaly, vařily a staraly se o děti a domácnost. Po psychologické stránce jsou však postavy poněkud ploché.
Zdroj: Anotace z knihy Římanka
Dnes je 20.04.2024