Obsah: Robert, můj syn

Před šestnácti lety adoptovali Don a Claire Wardovi syna. Jako náhradní rodiče splňovali veškerá kritéria: inteligentní, vzdělaní, dobře zaopatření lidé žijící v harmonickém vztahu. Přesto se život všech tří dramaticky zkomplikoval. Robert se odmalička jevil jako výjimečně bystrý chlapec, vrstevníci ho přijímali jako přirozenou autoritu. Jediným stínem v jeho životě byla častá nepřítomnost otce. I když Claire věnovala synovi maximální pozornost, otcovo uznání a chlapské slovo vyřčené v pravý čas Robertovi chyběly. Začal se tedy realizovat po svém. Chtěl za každou cenu vyniknout, předvést sobě i okolí, co dokáže, a dopustil se při tom mnoha nerozvážných kousků. Přes všechna silácká gesta bylo zřejmé, že Robertovi jde o jediné: získat otcovu pozornost. Don se také snažil, ale nedokázal se vzdát kariéry. Svou nepřítomnost vyvažoval drahými dary a k šestnáctým narozeninám koupil synovi luxusní plachetnici. Slíbil mu také společnou plavbu, ale kvůli pracovním povinnostem ji odvolal. Zdrcený Robert se rozhodne vyplout na moře sám – a očekávané štěstí se naráz mění v boj o život...
Zdroj: Anotace z knihy Robert, můj syn
Dnes je 27.07.2024