Obsah: Rozvod

Představte si hrdinku Portrétu dámy Jamese Henryho s elegantním účesem, v minisukni a slunečních brýlích a dostanete Isabel Walkerovou, neodolatelnou hrdinku brilantního románu Diany Johnsonové. Rozvod sleduje tuto bystrou sexy Američanku až do Paříže, kam přijíždí navštívit svou nevlastní sestru Roxy, básnířku, již sňatek se synem aristokratické francouzské rodiny zajistil výsadní místo v pařížské společnosti. Ale u Persandových doma není vše tak, jak by mělo. Roxyin manžel ji právě opustil kvůli české manželce jednoho amerického právníka. Dá na sebe rozvod dlouho čekat? Toto je tedy bestseller oslavovaný kritiky i čtenářstvem – kouzelná komedie o společenských způsobech a morálce, penězích, manželství i vraždě, zpustle vtipná a zároveň pronikající hluboko do podstaty problému, a uprostřed toho všeho se nachází nezkrotná Isabel - okouzlená vším, co Paříž nabízí, včetně jednoho pohledného, poživačného francouzského diplomata - hledající sama sebe mezi kolizemi kultur a lidských vášní. Stejně výbušný jako neotevřené šampaňské, to nejtřpytivější a nejúžasnější z Diany Johnsonové, to všechno je Rozvod.
Zdroj: Anotace z knihy Rozvod
Dnes je 27.07.2024