Obsah: Rumpole obhajuje

Dalších šest příběhů obhájce Rumpolea. Soubor klasicky koncipovaných kriminálních povídek líčí další případy svérázného stárnoucího advokáta Horáce Rumpola. Tento milovník dobrého jídla a vína v šesti příbězích předvádí rafinované umění obhajoby i svůj osobitý smysl pro humor. Většinu svých zajímavých případů Rumpole vyhrává, jen v jednom případě se ke své velké nelibosti nechá zaskočit žalobcem. Příjemné čtení, postava obhájce Rumpolea je v Británii velmi oblíbená i díky tomu, že autor spolu s povídkami psal zároveň i televizní scénáře. Autor příběhů John Clifford Mortimer (1923) provozoval právnickou činnost až do roku 1979, kdy ho postava Rumpolea natolik proslavila, že se do soudní síně vracel pouze příležitostně. Jako právník se účastnil obhajob v některých slavných soudních sporech, jako byl proces s nakladatelstvím Penguin Books kvůli vydání Lawrencovy knihy Milenec lady Chatterleyové či případ skupiny Sex Pistols.
Zdroj: Anotace z knihy Rumpole obhajuje
Dnes je 19.04.2024