Obsah: Rytíř - Barvitá historie bojovníků bez bázně a hany

Kdo je to rytíř, ví nejspíš každý. Víme ale také, jak dávní rytíři žili, v co věřili, pro koho bojovali? Pojďme se tedy ponořit do hlubin středověku a podívat se na to všechno zblízka. Dozvíme se jakým výcvikem rytíři procházeli či jaké měli zbraně. Nevyhneme se ani věcem tak obyčejným, jako je jídlo z hradní kuchyně nebo středověké bydlení. Autor se ale v žádném případě neomezuje na nudný výčet faktů – naopak! Vypráví celou spoustu barvitých historických příběhů, které nám přinášejí napínavý a zábavný pohled do života dávného bojovníka. A tak se po rytířovu boku staneme svědky nelítostných klání, obléhání měst i velkolepých hostin. Prožijeme s ním dny všední i sváteční, pochopíme, jak uvažuje a zúčastníme se třeba i krvavého dobytí Svatého města Jeruzaléma.
Zdroj: Anotace z knihy Rytíř - Barvitá historie bojovníků bez bázně a hany
Dnes je 28.03.2024