Obsah: Evoluce

V daleké budoucnosti Země se život po globální katastrofě soustředí na malé souostroví uprostřed oceánu, chráněn před jakýmkoliv nebezpečím zvenčí Velkou mořskou barierou. Anaximandra, adeptka na studium na Akademii právě před přijímací komisí skládá zkoušky z historie. Spolu sní se vracíme v dějinách zpět k událostem, které vedly ke zrodu nového státu. Mladý voják Adam, který se vzbouří proti zaběhlému režimu je odsouzen a místo trestu smrti je použit k výzkumu - jeho stálým společníkem je android Art, který má interakcí s Adamem rozvíjet svůj umělý intelekt. Art pochytí od Adama jeho odbojnost a rozvíjí vlastnosti, se kterými konstruktéři nepočítali. Dochází ke střetu androidů a lidí... . Vynikající román, který byl vydán ve 30  zemích světa.
Vytvořil: Han
Zdroj: přebal knihy