Obsah: Seznamka smrti

Lewis a Lindsay Thorpeovi byli dokonalý pár: mladí, atraktivní a dokonale k sobě pasovali. Když jsou Thorpeovi nalezeni mrtví ve svém honosném obýváku (poté, co spáchali dvojnásobnou sebevraždu), vyvolá to poplach v kancelářích Eden Incorporated, ultramoderní seznamovací společnosti z Mahnattanu, jejíž závratný úspěch (a absolutní utajení) je solí v očích lidem po celém světě. Ačkoli to ví jen málo lidí, Thorpeovi byli víc než jen dokonale šťastný pár – byl to první dokonalý pár společnosti Eden, tzv. superpár. Christopher Lash, bývalý soudní psycholog FBI záhy dostane od společnosti Eden naléhavou žádost, aby rychle – a nenápadně – prošetřil celou událost. Lashův psychologický rozbor neodhalí nic podezřelého, avšak zcela mimoděk se před ním vynořují vzpomínky na trýznivou osobní tragédii, před níž léta zavíral oči. Situace se náhle změní s úmrtím dalšího páru klientů společnosti Eden – podle všeho i zde šlo o dvojnásobnou sebevraždu. Eden – a hlavně Richard Silver, inteligentní a samotářský zakladatel společnosti – nyní nemá na výběr a musí udělit Lashovi nebývalý přístup k většině svých střežených tajemství, pokud si má uchovat naději, že se podaří zjistit, kde se stala chyba. Skrytý svět, který Lash objeví, je udivující směsicí umělé inteligence, tvůrčího ducha a bludištěm technologie, jež k Lashovu údivu skutečně dokáže plnit slib, jaký svým klientům poskytuje: záruku dokonalého partnera na celý život. Lashova účast ve vyšetřování však je čím dál osobnější a riskantnější, než si na počátku myslel.
Zdroj: Anotace z knihy Seznamka smrti
Dnes je 28.03.2024