Obsah: Sibiřské drama

Rok 1919, Sibiř: Hluboko v nelítostné krajině leží pod správou českých legionářů vesnice, jejíž obyvatelé patří k podezřelé sektě v čele s enigmatickým vůdcem Balašovem. Všichni se připravují na krutý útok bolševiků podél Transsibiřské železnice. Do toho příchází Samarin. Vynoří se z lesů s historkou o tom, že utekl z akrtického gulagu, a tvrdí, že ho pronásleduje kanibal. Krásná mladá vdova Anna nezůstane vůči nově příchozímu lhostejná. Zároveň je ve vsi nalezen mrtvý tanguzský šaman a všechny zachvátí nedůvěra a hrůza ... . Na miniaturní ploše na pozadí turbulentních událostí té doby se odehrávají tři milostné příběhy, poznamenané vlivem sekty kastrátů; je zde odkryt i typický motiv sibiřského šamanismu. Jedná se o nadčasové dílo, které se setkalo s kladnými odezvami ze strany předních světových periodik a kritiků (New York Times, Independent, Guardian).
Zdroj: Anotace z knihy Sibiřské drama
Dnes je 20.04.2024