Obsah: Dům spánku

Ashdown, ponuře krásné sídlo na mořském útesu, dříve studentská ubytovna, později soukromá klinika pro pacienty s poruchami spánku. A právě zde se ve dvou časových obdobích prolínají osudy několika osob: studentů Sáry a Roberta, ředitele kliniky doktora Duddena a filmového kritika Terryho. Pobyt na opuštěném místě s bludišti chodeb a tajemným sklepením každého nějak poznamenal. Sára trpí narkolepsií, nedokáže rozlišovat mezi snem a skutečností. Robert hledá svou identitu, podobně jako Terry pátrá po ztraceném filmu Salvatora Orteseho. Poněkud vyšinutý lékař pak vede svůj osobní boj se světem… Autor mistrně mísí komično s tragičnem, patos s fraškou, napětí s uvolněním – román funguje jako puzzle: téměř nepozorovatelně graduje děj a všechny drobné souvislosti, jen zdánlivě malicherné, zapadají přesně do sebe.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize