Obsah: Let osamělého ptáka

Román o dobrodruhovi a věčném smolaři, který se zaplétá do velké hry tajných služeb na sklonku 30. let a v průběhu 2. světové války.
Stanley Sandy, dobrodruh česko-polského původu slouží ve 30. letech u americké jednotky v Panamském průplavu. Jeho nadřízený ho verbuje pro nebezpečný podnik vidinou velké sumy peněz - Sandy se do akce zapojí, nemá však štěstí a ocitá se ve spárech tajných služeb USA. Uniká do Evropy, smůla ho však pronásleduje, přichází o peníze a nezbývá, než se opět na naléhání přítele zapojit do dobrodružné hry, tentokrát v režii Japonska. Přichází 2. světová válka a nebezpečné hrátky pokračují v Německu. Jeho životem prochází i mnoho žen a až na samém konci příběhu potkává osudovou lásku.
Příběh profesioálního dobrodruha Stanislava Píseckého, který se pod jménem Stanley Sandy stává po první světové válce příslušíkem americké jednotky v Panamě.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz