Obsah: Vlna úzkosti

Dobrodružný příběh s kriminální zápletkou z prostředí archeologických průzkumů mořského dna u Sicílie.
Příběh se odehrává v prostředí podmořských archeologů, jejichž práci na objevech starých vraků sleduje mafie s úsměvem zmocnit se výsledků jejich výzkumu. Nejpoutavější částí románu je popis plavby za podmořskými poklady, kde je využito atraktivního prostředí mořských hlubin a práce podmořských archeologů.
 Vypráví o profesoru mesinské university, zabývajícím se podmořskou archeologií, který je pod hrozbou fyzické likvidace přinucen provést proti svému přesvědčení náročné vyzdvižení ztroskotané antické lodi s památkami. Kniha v podtextu ukazuje zvláštnosti sicilského prostředí, kde stále ještě vládne neviditelná moc finančně silných, jež k dosažení svých cílů užívá zločinů.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz