Obsah: Slavnosti krokodýlů

Hrdinkou knihy je Sophie Landová - v mládí nenápadná, zakřiknutá dívka s nízkým sebevědomím, vyrůstající s autoritativním otcem a citově chladnou matkou. Vycepovaná k vědomí, že jako dcera ani jako člověk nestojí za nic, vstupuje do života s přesvědčením, že si zaslouží jen to nejhorší. Co očekává, to také dostane. A nijak ji to nepřekvapuje - vždyť to přece čekala... Své manželské soužití Sophie popisuje jako tanec s krokodýlem. Společný život dvou propastně rozdílných bytostí je plný nepochopení a domácích půtek. Sophie ustupuje a podřizuje se, ale manželův respekt jí to nezíská. O svém osudu Sophie vypráví s humornou nadsázkou; jejím prostřednictvím se před čtenářem otevře barvitý svět dnešních žen, vyzdvihuje jejich vzájemnou soudržnost a loajalitu, které se obvykle připisují spíše mužům. Kniha ale v žádném případě nechce stavět muže a ženy proti sobě - příběh je laděn smířlivě a ironický vtip hlavní hrdinky je nejčastěji zamířen k ní samotné. Mladá Sophie je nevýrazná, věkem ale zraje jako víno - a proměňuje se v plnoštíhlou sexy dlouhovlasou blondýnku.
Zdroj: Anotace z knihy Slavnosti krokodýlů
Dnes je 19.04.2024