Obsah: Stezka milenců

Román Stezka milenců je první autorčin příběh ze současnosti. Hrdinka, po tragických událostech, které ji potkaly, buduje nový život pro sebe a zejména pro svého syna, přičemž se celou dobu spoléhá jen sama na sebe, zkušenosti ji radí nikomu nedůvěřovat. Nikdo z ospalého městečka na pobřeží severní Kalifornie neví, že utíká před chybami, které udělala v mládí, před vzpomínkami na svého snoubence a jeho náhlou smrt, a především před jeho bohatými, mocnými rodiči, kteří chtějí jejího syna pro sebe. Po šest let se jí daří svou minulost tajit, konečně si našla stálou práci servírky a ve volných chvílích se věnuje své velké lásce - malování. Soukromý detektiv, Jake Montgomery, hledá tajemnou Caroline Grahamovou ode dne, kdy zmizela i s dítětem jeho tragicky zesnulého přítele Ricka Saunderse. Když ji konečně vypátrá pod novým jménem, zjistí, že to už dávno není nespoutaná a neodpovědná mladičká dívka, ale zmoudřelá, půvabná a oddaná matka. Postupně se mezi detektivem a jeho kořistí vytváří citové pouto. Carly se zpočátku z čiré opatrnosti svým citům brání, ale posléze začne Jakeovi důvěřovat a vpustí ho do svého života, mimo jiné i proto, že se sblížil s malým Christopherem, který ho vnímá jako svého případného budoucího tatínka. Carly však náhodou odhalí Jakeovu pravou roli a podezírá ho, že pracuje pro Rickovu matku, která po manželově smrti zůstala sama, touží po vnoučeti víc než kdy předtím a je odhodlaná převzít Chrise do péče. Jake, zmítaný mezi svým posláním a hlubokou láskou, nalézá jediné východisko, smířit Carly a paní Saundersovou, už kvůli Christopherovi, který nikdy neměl úplnou rodinu jako jeho kamarádi. Namáhavě znovu získá jak Carlyinu důvěru, tak pochopení matky, a Chris má najednou nejen babičku, ale také vytouženého tatínka! Stezka milenců je brilantně napsaný, hluboký a cituplný příběh o porozumění a odpuštění a o poutu mezi matkou a synem. Je příběhem citového hledání a dozrávání a konečně i naplnění zaslouženou láskou.
Zdroj: Anotace z knihy Stezka milenců
Dnes je 20.04.2024