Obsah: Anna

Anna : historická trilogie I.
První část Historické trilogie zachycuje osudy anglické guvernantky v carském Rusku v letech 1803-1812. V Paříži na jaře roku 1803, kdy vzrůstá napětí mezi Anglií a Francií a schyluje se k válečnému konfliktu, se třiadvacetiletá anglická vychovatelka Anne Petersová setkává s ruským hrabětem Nikolajem Sergejevičem Kirovem, zkušeným a uznávaným diplomatem ve službách cara Alexandra I. Nekonvenční, všestranně vzdělaná, inteligentní a vnímavá dívka, dcera admirála, která brzy ztratila matku a v sedmnácti letech i otce, je odkázaná jen sama na sebe. Po střetu s arogantními zaměstnavateli přijde o místo a má v úmyslu usadit se ve Francii, kde jí však jako Angličance hrozí zatčení. V této nebezpečné situaci jí laskavý a ohleduplný hrabě nabídne pomoc a ona s ním jako Anna Petrovna odjíždí do Ruska, aby se stala guvernantkou jeho dětí. Brzy se sžije s celou rodinou, v níž nachází rovnoprávné postavení a nový domov. Na venkovském sídle, v Sankt Peterburgu, v Moskvě, na Kavkaze, ve Vilniusu i u Borodina s jejími členy, a především s hrabětem, jehož miluje, prožívá radostné i tragické chvíle v dramatickém období napoleonských válek. Další díly volné trilogie vyjdou pod názvy "Fleur" a "Emily".
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize