Obsah: Tiphanie, plamen touhy

Romantický příběh ze 14. století odehrávající se v Bretani. V ruinách vypleněného kláštera sv. Anny najdou rytíři bretaňského vévody vyděšenou dívku Tiphanii. Jannik de Morvan se jí ujme a odvede ke své tetě Marthě. Tiphanii se povede okouzlit vévodu a celý jeho dvůr. Jejím věrným přítelem se stane velký pes Marron. Mezi Jannikem a Tiphanií vzklíčí láska, ale teta Martha je zásadně proti sňatku svého synovce a dívky neznámého původu. Ještě ke všemu Tiphanii ohrožuje samozvanec de St. Cado, který hledá uprchlé novicky z kláštera sv. Anny, aby získal bájný kříž z Ys. Jannik Tiphanii osvobodí z jeho zajetí a čeká ho nelehký úkol přesvědčit ji o své lásce k ní a jejím urozeném původu, který mezitím objevila jeho teta.
Upravil: java, janajau
Zdroj: anotace ke knize