Obsah: Touha

Román Touha, odehrávající se v kulisách středověku, je dnes již klasickou historickou romancí slavné autorky. Mladá a pohledná Clare se po smrti svého otce ujímá dědictví, neomezené vlády nad ostrovem ležícím u jižního pobřeží Anglie. Situace mladé dámy bez ochrany je však v těchto dobách velice složitá. Nejprve se situace pokouší využít zhýralý soused, sir Nicholas. Dívku unese a uvězní na svém hradě. Než se mu však podaří donutit ji ke sňatku, Clare uprchne. Poté ji její lenní pán nutí, aby se provdala za jeho nemanželského syna Garetha, který by tak získal patřičné postavení. Clare nijak netouží stát se manželkou muže, kterého nikdy nespatřila a o jehož schopnostech nemá valného mínění, snad jen, že vládne dobře mečem. Přestože by ráda zůstala soběstačná, musí se sňatku podvolit, ale usiluje alespoň o zachování vlády nad ostrovem. S postupem doby však začne zjišťovat, že Garethovy vojenské schopnosti a zkušenosti jsou ostrovanům ku prospěchu. V okamžiku, kdy si uvědomí, že se do svého manžela zamilovala, se ale vynoří nové ohrožení. Bezmocná Clare zoufá, ale Gareth prokáže jak své válečnické umění, tak svou lásku.
Zdroj: Anotace z knihy Touha
Dnes je 27.07.2024