Obsah: Údolí zkázy

V zapadlém údolí starobylého severního hrabství Westmorland se píše rok 1936. Když sem přijede neznámý muž z Manchesteru, propagátor rozsáhlého průmyslového projektu výstavby nové přehradní nádrže, vesničané se musí smířit se skutečností, že tento cíp Lakelandu bude přetvořen. Zástupce Vodních staveb Jack Liggett se zaplete do bouřlivého, vášnivého milostného vztahu s Janet Lightburnovou z vesnice. Tato umíněná žena ho svou odhodlaností hluboce ovlivní. Janet se nakonec za tragických okolností nevšedním, zoufalým činem pokusí navrátit údolí do jeho původního stavu. První román o lásce, posedlosti a zkáze lidského společenství, vyprávěný s půvabem a uměleckým mistrovstvím. Kniha Údolí zkázy získala v roce 2003 cenu Writers Prize za nejlepší prvotinu a dále cenu Betty Trask a Lakeland Book Prize za umění a kulturu.
Zdroj: Anotace z knihy Údolí zkázy
Dnes je 20.04.2024