Obsah: Únos

Dvacátá kniha série Alex Delaware.
Byla krásná, nahá, vyděšená a skočila mu před auto. Náhodně projíždějící řidič si vyslechl příběh o únosu, jehož obětí se stala nadějná studentka herectví a její spolužák. Ten příběh byl děsivý, ale smyšlený. S největší pravděpodobností šlo jen o jakési herecké cvičení s cílem získat patnáct minut slávy. Cena za nerozvážný čin je vysoká – oba mladí lidé stanou před soudem, kde si vyslechnou různě přísný trest. Michaela při sezeních se soudním psychologem Alexem Delawarem tvrdí, že celá akce byla Dylanovým výmyslem, ale přesto ze všeho vyjde mnohem hůře než její spolužák. Delaware z jejích slov pozná, že dívka nelže, a nemůže se zbavit nepříjemného pocitu, že se za celou záležitostí skrývá mnohem temnější pravda, než se na první pohled jeví. Jeho tušení se potvrdí, když je Michaela brutálně zavražděna. Delaware se svým policejním kolegou Milem Sturgisem narážejí na celou řadu znepokojivých otázek, na něž se jim dlouho nedaří nalézt odpovědi. Jak s tímto případem souvisí série brutálních vražd mladých dívek, které se podobaly mrtvé Michaele? Je zmizelý Dylan obětí, anebo vrahem? A co se vlastně odehrává v bizarní herecké škole, kterou oba navštěvovali a kterou vede podivínská Nora Dowdová?
Zdroj: Anotace z knihy Únos
Dnes je 28.03.2024