Obsah: Ve vichřici života

Míla Jančárová, mladá osiřelá dívka, která je nucena v těžkých životních podmínkách se sama uprostřed světa postarat o svoje byť jen skromné živobytí, nastupuje svoje první místo vychovatelky, které jí poskytne nejenom trochu jistoty a obživy, ale setkává se zde také poprvé s láskou... Tvrdohlavost, neústupnost a předsudky rodičů však tomuto vztahu brání. Problém tkví v rozdílnosti vyznání - žid Heřman a křesťanka Míla. Na jejich zakázané lásce ulpívá jako trest odepření rodičovského požehnání. Po celý život tito dva milující se lidé bojují s osudem a snaží se přemoci a zlomit kletbu rodičů. Podaří se jim to? Jakými útrapami budou nuceni projít, jakou nepřízeň osudu překonat? Po krátkém uklidnění životní bouře, kdy se zdá, že zavládne konečně mír, se objeví vždy nový náraz vichřice. Budou schopni ještě vydržet? Neklesnou pod tíhou dalších ran?
Zdroj: Anotace z knihy Ve vichřici života
Dnes je 29.03.2024