Obsah: Vévoda

Cressida Mandevilleová je rozhodnuta získat zpět alespoň část rodinného jmění, které prohrál její otec v hazardních hrách s proradným lordem Croftonem. Pro uskutečnění odvážného plánu je ochotna obětovat vše - třeba i svou nevinnost - a tak přijímá Croftonovu nehoráznou nabídku, aby se na čas stala jeho milenkou. Cressida doufá, že v lordově sídle nalezne starožitnou sošku, v jejíchž útrobách se skrývají šperky, které by mohly celou rodinu zachránit před chudobou. Její smělé plány však zkříží vévoda Tris Tregallows, kterému se příčí myšlenka, že by nevinná dívka byla vydána na milost a nemilost proslulému nemravovi Croftonovi. Jaké je však Trisovo překvapení, když se mu místo očekávaného vděku dostane prudkých výčitek! Teprve později pochopí, co měla Cressida v úmyslu, a rozhodne se jí pomoci. Stane se jejím průvodcem při cestě do nejtemnějších zákoutí londýnské smetánky, aby ji ochránil před všudepřítomnou zkažeností. Neuvědomuje si však, že největší nebezpečí hrozí jeho srdci...
Zdroj: Anotace z knihy Vévoda
Dnes je 28.03.2024