Obsah: Strašidla v nesnázích

Hrad Bezzub byl založen, jako mnoho jiných zřícenin, v polovině třináctého století. Byl vystavěn v gotickém slohu a jeho první majitelka, Perchta z Bezzubu, se také stala prvním zdejším strašidlem. Jako bílá paní zde působí s malou přestávkou již více než šest set let. Za zásluhy o rozvoj strašidelného povolání se jí dostalo nejednoho, dokonce mezinárodního, ocenění. V této souvislosti lze zmínit například Řád netopýřího ocásku nebo Draculovu plaketu. Hrad od patnáctého století zcela zpustnul, a tak není divu, že se stal trvalým či alespoň přechodným bydlištěm mnoha dalších strašidel. Potkáte zde například ohnivého muže, který již na jiných místech ve světě téměř vyhynul. Také vodník, sídlící pod hradem, patří k chráněným druhům a je jistě jedním z nejlepších známých exemplářů. Bezzub tvoří přirozenou dominantu krajiny kolem Třeskoprsk, kde bydlí také náš Čtyřlístek. Jeho strašidelná pověst odjakživa lákala poutníky a ti zde prožívali zajímavá dobrodružství. Teprve moderní doba přinesla také masovou turistiku. Hrad najdete snadno podle přiloženého plánku. Přijměte prosím pozvání k jeho návštěvě.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Strašidla v nesnázích