Obsah: Staré řecké báje a pověsti

Řecké báje a pověsti patří mezi nejstarší příběhy na světě. Díky vyprávění se Řekové dozvídali mnohé o životě tak starých národů, jakými byli Babylóňané, Chetité a Egypťané. Příběhy sloužily jako inspirace básní, her a epických děl řeckým autorům, kteří žili před více než dvěma tisíci lety, a tvoří součást kulturního dědictví lidstva. Jsou plné odvážných hrdinů, mocných bohů i hrozných netvorů a odehrává se v nich řada bojů a slavných dobrodružství. Nádherné příběhy jsou citlivě převyprávěné, aby je malé děti mohly s porozuměním poslouchat a aby je starší už mohly samostatně číst. Krásně a nápaditě ilustrovaná kniha s jednoduchým textem a kouzelnými obrázky se jistě stane zdrojem zájmu a potěšení celé rodiny.
Vytvořil: Mady
Upravil: Mady