Obsah: Alexandr Veliký : Věštba Amónova

Druhý díl trilogie o životě Alexandra Velikého mapuje část jeho cesty za naplněním myšlenky sjednocení celého tehdejšího světa, která vede od Tróje do Egypta. Kniha mapuje výseč Alexandrovy pouti za jeho ideou sjednocení celého tehdejšího známého světa. Autor se snaží Alexandra vykreslit jako homérského hrdinu, více boha než člověka, plného odvahy a nezlomné vůle k moci. Linka Alexanrovy anabáze a jeho armády začíná v Tróji a vede řadou vyhraných i zmařených bitev až (prozatím) do Egypta. Manfredi nepochybně čerpal z dobových reálií, ale nebál se vidět věci svým způsobem a nadívá příběh dramatičností, spádem a vše koření nefalšovanou romantikou a samozřejmě láskou. Sice část, ale i tak se dá číst kniha samostatně.
Vytvořil: Roman
Zdroj: anotace ke knize