Obsah: Anály Heechee

Čtvrtá kniha série Heechee.
 Na Gatewayi se odehrává velká oslava u příležitosti stého výročí objevení asteroidu. Účastní se jí davy veteránů z války o dobytí vesmíru za pomoci technologie Heecheeů. Přítomen je i Robin Broadhead, a třebaže už dávno existuje jen ve formě uložené strojové inteligence, stále využívá každé příležitosti, aby mohl tahat za provázky galaktické politiky. Od prvního setkání lidí a Heecheeů už uplynuly desítky let. Obě civilizace provedly společné kroky, aby se připravily na nebezpečí spojené s eventuálním návratem Vrahů - beztělesných bytostí, tvořených jen energií, které ničí všechny inteligentní rasy ve vesmíru. Technická a kulturní výměna mezi lidmi a Heecheei vzkvétá. Až jednou: Kruhová hlídka - kosmická stanice nepřetržitě zkoumající kugelblitz, černou dírou, kde se ukrývají Vrahové - vyhlašuje poplach...
Zdroj: Anotace z knihy Anály Heechee
Dnes je 25.04.2024