Obsah: Když odlétají čápi

Když odlétají čápi, končívá léto a s létem končí uprostřed září milostný příběh Christiana a Susanne. Anebo teprve začíná? Nebylo všechno to, co se odehrálo od začátku prázdnin a o čem vypráví autor takovým úsměvným a propleteným způsobem, jen předehrou k dějům ještě závažnějším a obsažnějším, než mohou být ta milostná přibližování a vzdalování? Splývání a roztržky uprostřed času, který přímo vábí jednoho mladého člověka k druhému, uprostřed krajiny, jejíž všední krása je tak citově ozvláštněna společným prožitkem, uprostřed věku, kdy pětadvacetiletý Christian a mladá učitelka Susanne stojí na životní křižovatce?
Možná ale, že hlavním hrdinou tohoto příběhu o lásce je nenápadný Max, který má mít na starosti něco úplně jiného než osudy lidí, neboť Max v téhle rybničné krajině řídí práci „krtků“, těch, kteří zde budují podzemní zásobník plynu. Tento navenek vyrovnaný a autoritativní chlap má v sobě nekonečný zásobník porozumění a lásky k lidem, a když se Christian a Susanne ocitnou na křižovatce, musí sehrát hlavní roli Max, protože ti mladí a splašení lidé by asi svou společnou další cestu nenašli.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: vlastní četba