Obsah: Pacientka dr. Hegla

Hlavní hrdinkou je Karla Janotová. Je to mladé, veselé děvče. Ve čtvrti ji každý zná, vypráví se o ní jen to nejlepší. Má mladého nápadníka - Járu Kříže. Mají před svatbou, jsou veselí. Ale Karla z ničeho nic onemocní a je převezena do nemocnice. Podrobila se těžké operaci. Dr. Hegel se o ní stará, ale brzy mezi ním a Karlou vzniká jiný vztah, než jaký by měl být mezi pacientkou a lékařem. Karla se uzdraví a začne chodit s Willim - dr. Heglem. Jára spáchá sebevraždu. Všichni Karlu pomlouvají, opovrhují jí... Willy je ženatý a má 2 krásné děti. Karle stojí prožití vztahu s dr. Heglem za to, aby zaplatila odchodem z prostředí pražské smetánky. Narodí se jí nemanželské dítě - chlapec Saša. Willy se k ní pak již neznal. Navázal další známost. Ale Karla, odvržena celou společností je nejšťastnější na světě.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: vlastní četba