Obsah: Z deníku kocoura Modroočka

Modroočko je kocourek, který po kočičím popisuje člověka a svět. Seznamuje se s kočkami a kocoury. "Jsem kocour Modroočko a žiju u dvojnožce. Je veliký a chodí jen po zadních - zkrátka dvojnožec. " Píše do svého deníku, jak se seznámil s kočkou Zelenoočkou, jak ho učila lézt na strom. Píše i o tom, jak stonal, jak jeho člověk vylezl na strom aby ho zachránil, a sám si ublížil, že musela přiběhnout taková menší nestvůra, co má oči, které vpředu svítí bíle a vzadu červeně, z ní vyběhli dva lidé celí bílí, mne odehnali, mého člověka popadli a tadytydá byli pryč. Půvabná kniha je určena především dětským čtenářům, ale určitě v ní rád zalistuje i dospělý milovník koček. Kniha končí tím, že s kočkou Kiki měli koťata celá po Modroočkovi.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: ota61