Obsah: Tajuplný pěvec

Právě v době, kdy císař Fridrich zvaný Barbarossa na jaře 1158 poprvé navštívil svou novou nádhernou falc ve městě Lautern, byla na jen několik mil vzdáleném hradě Beilstein nalezena tajemná truhla plná lidských kostí. Obyvatele hradu zneklidnila i vražda, která se zde ve stejné době odehrála. Když se podezřelým stal hradní pán Merbodo, pustila se jeho dcera Rotrud do pátrání na vlastní pěst. Jakou roli však v celém případu hraje tajuplný pěvec Trushard, přezdívaný také Básník kostí, do něhož se Rotrud zamilovala? Za jeho pomoci vypátrá pachatele dvou vražd, smyje podezření ze svého otce a dostane se jí pochvaly od samotného císaře. Román s prvky téměř detektivními seznamuje čtenáře se životem na falci, středověkém sídle říšského vladaře; poměry a vztahy této doby viděné pohledem nekonvenční mladé ženy mu dodávají na zajímavosti.
Zdroj: Anotace z knihy Tajuplný pěvec
Dnes je 19.04.2024