Obsah: Konečné tajemství

Konečné tajemství - tak se nazývá místo vrcholné rozkoše, s ničím nesouměřitelné slasti, jíž lze dosáhnout přesnou a cílenou stimulací bodu, který se nachází v oblasti mozku zvané corpus callosum (kalózní těleso), což je jakýsi trámec spojující obě hemisféry. Román - psaný zajímavým, mnohdy až archaicky symbolistním, místy naopak vědeckou terminologií prosyceným jazykem - je surreálnou směsicí investigativní žurnalistiky (zosobněné dvěma novináři s rovněž poněkud surreálnými jmény - Isidorem a Lukrécií), lékařské sci-fi (ředitel psychiatrické léčebny Samuel Fincher podstoupí zákrok, při němž je mu voperován stimulátor Konečného tajemství, jehož tajný aktivační kód zná pouze jeho paralyzovaný pacient Jean-Louis Martin) a měkkého thrilleru. Celým příběhem se prolíná odysseovský mýtus hledání lásky, motivace i hranice lidských možností, samozřejmě s nezbytným mementem ohledně manipulace a zneužitelnosti vědeckého poznání.
Zdroj: Anotace z knihy Konečné tajemství
Dnes je 29.03.2024