Obsah: Nejhorší obavy

Chronologicky sedmá kniha série Jack Ryan.

Jak se může prezident Spojených států ochránit sám před sebou? Co když není schopen řešit zatím nejhorší světovou krizi? Jack Ryan si nikdy nemyslel, že se na tyto otázky bude muset jednou zeptat, zvláště když, po změnách světového řádu, chystá pro Střední východ mírový plán, který by měl konečně fungovat. Příliš mnoho zájmových skupin však už investovalo příliš mnoho obětí. Opomíjeni někdejší sovětskými sponzory, stále více vytlačováni novým uspořádáním, vytahují teroristé ještě jedno eso, s brutalitou dosud nepoznanou. Jedinou strašlivou akcí je svět vtažen do naléhavé nukleární krize - a tápající prezident má novou noční můru. Síly se střetávají. Padají výstřely. Co se zdálo být ojedinělým incidentem, jeví se teď oběma stranám jako štvavá provokace.
Ve světě na pokraji jaderné katastrofy musí zoufalý Ryan spolu se svým protějškem z FBI Murrayem najít řešení dříve, než hlavy států ztratí kontrolu nad sebou - a nad celým světem.

Za dozvuků pádu komunismu, války v Zálivu a změny poměru sil světových velmocí přichází román tak děsivě skutečný, tak nezvykle jasnozřivý, že jediný, kdo ho mohl napsat, je Tom Clancy. S výjimečnou autentičností - svým obvyklým puncem - vytvořil román neochabujícího napětí, jehož příběh doslova exploduje.
Se svou jedinečnou schopností pro velké, přesvědčivé zápletky a přirozeným vypravěčským talentem napsal Clancy již řadu bestsellerů, jichž se prodalo víc než 80 milionů.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024
Den 21. výročí úmrtí Erben Václav
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno