Obsah: Oko světa

Kolo času se otáčí a věky přicházejí a odcházejí, zanechávajíce za sebou vzpomínky, jež se mění v pověsti. Pověsti blednou v mýty a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když se věk, jež se zrodil, vrátí. Ve třetím věku, věku proroctví, jsou svět a čas v rovnováze. Co bude i co je by mohlo padnout do rukou Stínu.
Mladík Rand touží po klidném životě v malé vesničce, kde by s otcem choval ovce a postupem času se mohl stát členem vesnické rady. Osud však rozhodne jinak, protože z neznámých důvodů upoutá pozornost mýtických netvorů trolloků, kteří vesnici napadnou a chtějí Randa odvléct. Rand však prchá a postupně zjišťuje pravdu o tom, kým ve skutečnosti je a proč osud celého světa leží v jeho rukou. Přikloní se na stranu světla nebo temnoty? Bude jeho spásou nebo zhoubou?
Vytvořil: macros
Zdroj: anotace ke knize