Obsah: Stíny hlubin

Skutečný příběh potápěčů, díky nimž se podařilo objasnit několik záhad z druhé světové válkyRoku 1991 v ledových vodách Atlantiku nedaleko New Jersey učinili víkendoví potápěči John Chatterton a Richie Kohler překvapivý objev skrytý pod sedimentem starým desítky let: německou ponorku z druhé světové války a uvnitř ní spleť pokrouceného kovu a lidských kostí. A další udivující zjištění: Všechny oficiální záznamy se shodovaly, že v této lokalitě jednoduše nemohla být potopená německá ponorka. Elitní tým potápěčů po dalších šest let podnikal výpravu za výpravou, aby tuto záhadu rozřešil. Někteří z nich se konce tohoto pátrání nedožili. Chatterton a Kohler, zprvu zapřísáhlí rivalové, spolu časem navázali hluboké přátelství. Zatímco jejich manželství procházela pod tlakem společné obsese krizí, jejich ponory byly stále smělejší a každý zvlášť si uvědomoval, že mu jde o víc než zjištění totožnosti potopené ponorky a její bezejmenné posádky.Filmovou adaptaci knihy připravuje slavný režisér Ridley Scott.
Zdroj: Anotace z knihy Stíny hlubin
Dnes je 18.04.2024