Obsah: Holubice smrti

Dvacátá kniha série Případy sestry Fidelmy.

Eadulf s Fidelmou se plaví na irské lodi, která má obeplout Bretaň a zamířit na sever k jejich domovu do Irska. Poklidná plavba však náhle skončí u jednoho z malých království na bretaňském jihu, když loď přepadnou piráti, jimž velí záhadná postava v bílém. Fidelma s Eadulfem skočí do moře a s pomocí mnicha, který jim s loďkou přispěchal na pomoc, si zachrání holý život. Na pobřeží v Morbihanu chce Fidelma tvrdošíjně zůstat, vypátrat piráty a potrestat je. Jsou sice v cizím prostředí, kde se těžko dorozumívají, ale dostalo se jim přijetí v pevnosti Brilhag. Dlouho netrvá a Fidelma s Eadulfem rozplétají pavučinu spletitých vztahů, sporů a záhad, v jejichž pozadí je spiknutí. Protože dlouhou dobu byl podezřelý úplně každý, je odhalení pravých spiklenců překvapením i pro zkušeného Tremayneova čtenáře.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize